Rodzaj przewożonych ładunków, a wybór opon

Wybierając opony do samochodów dostawczych trzeba brać pod między innymi ładunki, które będzie się przewoziło samochodem. Typ ładunków wpływa na to jakie parametry powinny mieć wybierane opony.

Parametry opon


Kluczowe przy wybieraniu opon jest sprawdzenie parametrów. Przy wybieraniu ogumienia do samochodów dostawczych trzeba brać pod uwagę między innymi takie parametry jak:
– nośność
– opór toczenia
– efektywność energetyczna.
Nośność jest wyznacznikiem tego jak samochód będzie sobie radził przy określonej masie ładunku. Jest to bardzo ważne między innymi w samochodach dostawczych, które używane są do regularnego przewożenia dużych ładunków.

Większa odporność na zużywanie się


Jeśli samochód używany jest regularnie oraz intensywnie wówczas opony letnie dostawcze powinny być znacznie lepszej klasy. Jeśli postawi się na niższej klasy ogumienie o gorszych właściwościach wówczas znacznie szybciej może być konieczna wymiana. W ten sposób może okazać się, że wcale nie zyska się na zakupie dostępnych w niższych cenach opon niższej klasy. Często lepiej postawić na wyższej klasy opony ze SklepOpon.Com, które są najnowszymi produktami na rynku pochodzącymi od uznanych producentów, co pozwala pozyskać wyroby o dużo większej