Wady i zalety opon całorocznych

goodyear vector 4seasons g2

Opony całoroczne są częstym wyborem tych osób, które chcą nieco oszczędzić zarówno na wydawanych pieniądzach, jak i również na przestrzeni w garażu oraz wolnym czasie, który musieliby poświęcić na stanie w kolejce u wulkanizatora. Czy zatem kupując np. opony Goodyear Vector 4seasons G2, które są jednym z najlepszych przedstawicieli opon całorocznych, kupuje się ogumienie idealne? Oczywiście nie, dlatego warto poznać ich zalety, jak i wady.

Zalety opon całorocznych

Zdecydowanie największą zaletą opon całorocznych jest wygoda. Raz założona na koła opona Goodyear Vector 4seasons G2 (zobacz na SklepOpon) pozostanie na nich aż do końca jej żywotności, która standardowo dla opon wynosi około 5-6 lat użytkowania. Dzięki temu oszczędza się także ogromne pieniądze na zakupie drugiego kompletu opon oraz oczywiście na regularnej ich wymianie pomiędzy sobą. Oszczędza się również miejsce, gdyż opony zimowe lub letnie trzeba gdzieś przechowywać w okresie dla nich niesprzyjającym.

Wady opon całorocznych

Opony całoroczne mają jednak kilka wad, które trzeba mieć na uwadze, podejmując decyzje o ich zakupie. Zdecydowanie najważniejszą wadą jest fakt, że nawet najlepsza opona całoroczna będzie w czasie zimy gorsza niż opona zimowa. Nie oznacza to oczywiście, że będzie niebezpieczna. Po prostu różnica pomiędzy nimi będzie zauważalna nawet dla średnio zaawansowanego kierowcy.
Lato to także czas, gdy obecna będzie różnica. W tym wypadku jednak głównie akustyczna, ponieważ opona całoroczna jest o wiele głośniejsza niż zwykła opona letnia.