Czy warto kupić opony Michelin Crossclimate Plus?

opona samochodowa

Opony Michelin Crossclimate Plus są produktem, który według producenta rozpocznie prawdziwą rewolucję w segmencie całorocznych opon. Czy Michelin Crossclimate Plus faktycznie deklasuje konkurencyjne marki opon?

Jakie atuty mają opony Michelin Crossclimate Plus?

Warto przede wszystkim podkreślić, że sztywne klocki bieżnika ze sfazowanymi krawędziami gwarantują oczekiwane przez kierowców bezpieczeństwo na suchej nawierzchni. Ponadto elastyczna mieszanka gumy bieżnika zapewnia właściwą przyczepność do mokrej nawierzchni bez względu na panującą temperaturę. Z kolei specyficzna rzeźba bieżnika w kształcie litery V, a także samoblokujące się lamele 3D oddziałują na maksymalizację trakcji i efektywność hamowania od pierwszego do ostatniego przejechanego kilometra.

michelin crossclimate plus

Etykieta Unijna

Opony Michelin Crossclimate Plus uzyskały ocenę C w kwestii oporów toczenia, a także B w zachowaniu się opony na mokrej nawierzchni. Aspekt ten jest jak wiadomo bardzo ceniony przez zdecydowaną większość kierowców. Więcej tego typu informacji znajdziesz na stronach sprzedających opony, takich jak https://www.sklepopon.com/model-opony/michelin-crossclimate-.

Gwarancja

Należy podkreślić, że producent daje aż 10 lat gwarancji na opony Michelin Crossclimate Plus. Warto jednak pamiętać, że czas ten liczony jest od daty produkcji opon, która jest napisana w okolicach słowa „DOT”. Oczywiście informacja ta jest zaszyfrowana w postaci 4 cyfr, które oznaczają tydzień, a także rok produkcji danych opon. Reklamację można składać na ukryte wady fabryczne, których producent nie wykrył na etapie produkcji. Należy również zaznaczyć, że minimalna wysokość bieżnika, która będzie podlegała omawianej reklamacji wynosi 1,6 mm.