Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

wypożycz auto w Krakowie

Możliwość wypożyczenia samochodu jest niesamowitym udogodnieniem dla tych, którzy dysponują prawem jazdy. Dzięki temu istnieje możliwość posiłkowania się wyżej wspomnianym w sytuacji, kiedy nasz się popsuje lub zwyczajnie, kiedy nim nie dysponujemy, a potrzebujemy w komfortowych warunkach przemieścić się z punktu A do punktu B. W związku z tym, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wypożyczalni samochodów warto dokładnie sprawdzić, która okaże się najlepsza. Poniżej przedstawiamy informacje, które warto zweryfikować przed ostatecznym podjęciem decyzji.

Sprawdź miejsce, w którym możesz odebrać samochód

W tym przypadku wszystko zależy od tego, w jakim celu będziemy wypożyczać samochód. Jeżeli ma on nam służyć jako zastępstwo za nasz, który poddawany jest np. naprawom, wówczas warto sprawdzić wypożyczalnie w obrębie naszego miejsca zamieszkania. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas.

Jeżeli natomiast samochód będziemy wykorzystywać dopiero po przyjeździe do innego miasta lub innego kraju, wówczas warto postawić na wypożyczalnie zlokalizowane nieopodal miejsc, w których będziemy opuszczać dany środek transportu. Jeżeli np. będzie to samolot – wypożyczalnia samochodów Kraków powinna znaleźć się nieopodal lotniska lub nawet bezpośrednio na nim. I tak jest w przypadku DDPartner.

Sprawdź regulamin danej wypożyczalni

Każda wypożyczalnie samochodów posiada swój wewnętrzny regulamin. W związku z tym warto, przed wypożyczeniem samochodu dokładnie się z nim zapoznać. W zapisach regulaminu powinny być zawarte informacje odnoście ewentualnych opłat dodatkowych, jakie trzeba będzie ponieść w przypadku wyrządzonych szkód oraz wszelkie informacje na temat tego jakie mamy prawa i obowiązki wynikające z zawartej umowy. Pamiętajmy o tym, aby niczego nie podpisywać w ciemno i najpierw dokładnie przeczytać wszystkie istotne informacje, które mogłyby rodzić dla nas ewentualne sankcje. Jeżeli wszystkie zapisy będą dla nas jasne i nic nie będzie budziło naszych wątpliwości dopiero wtedy możemy złożyć swój podpis pod umową najmu.