Opony Goodyear Ultragrip – co warto o nich wiedzieć?

opony do samochodu

Goodyear Tire & Rubber Company to amerykańska międzynarodowa firma produkująca opony, założona w 1898 roku przez Franka Seiberlinga, z siedzibą w Akron, Ohio. Goodyear produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, lekkich ciężarówek, motocykli, SUV-ów, samochodów wyścigowych, samolotów, maszyn rolniczych i ciężkich maszyn do robót ziemnych.

Model opony Goodyear Ultragrip 9

Nazwa firmy pochodzi od nazwiska amerykańskiego Charlesa Goodyeara, wynalazcy wulkanizowanej gumy. Pierwsze opony Goodyear stały się popularne, ponieważ można je było łatwo zdemontować i wymagały niewielkiej konserwacji. Dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon reklamowych w Ameryce. Przedsiębiorstwo jest odnoszącym największe sukcesy dostawcą opon w historii Formuły 1, oferując więcej startów, zwycięstw oraz mistrzostw.

Doskonałe opony Goodyear

Model opony Goodyear Ultragrip 9 to produkt, który cieszy się ogromną popularnością. Jest trwały, wytrzymały oraz solidnie wykończony, co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdego kierowcy. Firma otworzyła nowy globalny budynek głównej siedziby w Akron w 2013 roku. Wszystkie opony są dostępne w bardzo atrakcyjnej oraz konkurencyjnej cenie, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Produkty są wykonywane z najlepszej jakości materiałów. Można je zakupić praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami samochodowymi. Oprócz tego, coraz częściej są dostępne w sklepach internetowych. Opony są warto zakupu, ponieważ ciężko jest je zniszczyć.