Alkomat spektrometryczny

ranking alkomaty

Po każdej imprezie, nawet najlepszej, pora wrócić do codziennego życia oraz obowiązków, które trzeba wykonać następnego dnia. Często niestety zbyt duża ilość alkoholu spożyta dnia wczorajszego sprawia, że nie jesteśmy pewni czy jesteśmy zdolni do prowadzenia samochodu i czy przypadkiem nie jesteśmy jeszcze pod wpływem substancji odurzających.

Do tego typu badań przyda nam się alkomat, którego zdaniem jest przeprowadzenie szeregu testów, które mają za cel przedstawić nam jak najdokładniejszy wynik, przedstawiający ilość alkoholu we krwi.

Istnieją 3 rodzaje alkomatów, począwszy od alkomatu „pierwszego kontaktu” przewodnikowego, którego wskazania nie powinny być decyzyjne, przez alkomaty elektrochemiczne, których wskazania są jak najbardziej rzetelne, korzysta z nich nawet policja, aż po alkomaty spektrometryczne, które będą tematem moich rozważań.

ALKOMATY SPEKTROMETRYCZNE

W odróżnieniu od alkomatów elektrochemicznych oraz półprzewodnikowych, alkomaty spektrometryczne są specjalistycznym urządzeniem do mierzenia alkoholu znajdującego się w organizmie człowieka. Poprzednie dwa typu były alkomatami podręcznymi, które miały kontrolować ilość alkoholu jak najbardziej dokładnie, popełniając przy tym jak najmniejszy błąd. Alkomat spektrometryczny jest jednostką stacjonarną, która jest najdroższym oraz najbardziej dokładnym alkomatem dostępnym na rynku. Ich działanie opiera się na systemie światła podczerwonego. Nie jest to alkomat przenośny, więc jego wykorzystanie nie jest przeznaczone dla każdego przypadku. Stacja badań w firmie transportowej, będzie jak najbardziej dobrym przeznaczeniem dla tego typu alkomatów.

RANKING ALKOMATÓW SPEKTROMETRYCZNYCH

Alkomaty spektrometryczne są mało popularne na polskim rynku, więc ich wybór jest bardzo okrojony, więc jest mało pozycji, które można z czystym sumieniem polecić. Alkomaty stacjonarne wykorzystywane są w firmach gwarantujących przewóz materiałów, rzadko kiedy w domach, gdyż jest to mało opłacalny interes.

1. AL 4000 – alkomat stacjonarny

2. EBS 010 – alkomat stacjonarny

W poszukiwaniu większej ilości informacji, sprawdź aktualny ranking alkomatów 2019.