Zapachy do samochodu i ich rodzaje

zapachy do auta

Zdobywając nowe auto, nierzadko zwracamy uwagę nie jedynie na czystą karoserię lub nieskazitelną czystość panującą wewnątrz, lecz także na charakterystyczny zapach. Ta mieszanina zapachu tapicerki oraz kosmetyków stosowanych w salonach do konserwacji wnętrza pojazdu wielu osobom naprowadza na myśl komfort oraz atrakcyjność. Z biegiem czasu zapach w pojeździe ulega zmianie, natomiast o świeżym aromacie można zapomnieć na dobre. Na co zwrócić uwagę dobierając perfumy do samochodu?

Zapach do samochodu – parametry

zapachy do auta

Zapachy do auta podzielić można wedle reguł wykorzystania. Niezwykle znane tradycyjne zapachy do samochodów do choinki, jakie zakładane są na lustrze wewnętrznym samochodu. Robi się je z dobrej tektury, jaka jest zamoczona zapachem. Minusem takich drzewek jest to, iż się one poruszają w trakcie jazdy oraz może to rozpraszać kierowców. Innowacyjną metodą zapachu samochodowego są odświeżacze elektryczne. Takie odświeżacze samochodowe podłącza się do zapalniczki natomiast te będą przekazują one ustalony zapach.

Zawieszki

Także parę lat temu stanowiły całkowicie dominujący rodzaj odświeżaczy do aut. Chociaż mają różnorodne typy, popularnie określamy je po prostu „choinkami”, choćby jeżeli z konturami drzewka nie mają nic wspólnego. Wartością tychże wyjść jest niewielka cena, wadą – z pewnością natychmiastowe zanikanie zapachu. Wielu użytkowników lubi je za przyjemny zapach do samochodu, jaki nie dominuje pomieszczenia samochodu oraz nie drażni kierowcy, ani podróżnych. W ostatnich latach popularne stały się perfumy samochodowe, jakie z wyglądu niczym nie różnią się od tychże do ciała.