Wycieraczka w płynie – jak jej używać?

Niewielu kierowców lubi jeździć w deszczu. Dzieje się tak głównie za sprawą mniejszej przyczepności i większego ryzyka wypadku. Również widoczność jest o wiele gorsza, zwłaszcza gdy w trasie popsują się nam wycieraczki. Na szczęście jest alternatywa, w postaci powłoki hydrofobowej na szyby. Jest to specyfik w formie żelu, który należy zaaplikować w podobny sposób jak wosk.

Efektem będzie idealne spływanie wody z powierzchni szyby, dzięki czemu jadąc wystarczającą szybko sam pęd powietrza będzie usuwał nam wodę sprzed oczu. Niewidzialne wycieraczki, bo pod właśnie taką nazwą można zakupić ów specyfik, dostaniemy w każdym sklepie motoryzacyjnym, a także w dużych sklepach z asortymentem ogólnym. Ich użycie jest bardzo proste, a poprawnie zaaplikowana wycieraczka w płyniewystarczy na wiele miesięcy.

Zanim rozpoczniemy używanie tytułowego specyfiku, należy dokładnie wyczyścić szkło z wszelkich zanieczyszczeń. Powłoka hydrofobowa na szyby nie toleruje bowiem kurzu ani piasku i nie przylgnie odpowiednio dobrze do powierzchni. Warto również dokonać odtłuszczenia szkła za pomocą na przykład benzyny ekstrakcyjnej. 

Niewidzialną wycieraczkę najlepiej nakładać za pomocą szmatki lub gąbki, takiej samej jak do polerowania lakieru i nakładania wosku. Do wielu zestawów przedmiot tego typu jest dołączony, wtedy najlepiej go użyć. Wycieraczkę w płynie powinniśmy nakładać ponownie wtedy, gdy zauważymy że woda nie spływa już z powierzchni szkła w idealny sposób. Zazwyczaj dobrej jakości produkty, nałożone w poprawny sposób, wystarczają na kilka miesięcy do nawet pół roku.