Woski syntetyczne i ich zastosowanie do pielęgnacji auta

woski syntetyczne

Woski samochodowe to bardzo szeroka gama produktów, które są przez właścicieli samochodów chętnie wykorzystywane. Nie tylko nadają one powłoce lakierniczej blasku, ale również dobrze chronią przed wpływem deszczu czy innych warunków atmosferycznych. Obecnie produkowane woski nie są trudne w nakładaniu, dlatego też ich stosowanie jest znacznie łatwiejsze.

Woski syntetyczne i ich popularność

woski syntetyczne

Woski syntetyczne są wybierane przez właścicieli samochodów z kilku powodów. Do tych wskazywanych jako najważniejsze zalicza się przed wszystkim znacznie łatwiejszą aplikację niż w przypadku wosku naturalnego. Ponadto woski syntetyczne do auta znacznie dłużej zapewniają ochronę, producenci wskazują nawet okres 12 miesięcy jako ten, w którym wosk chroni auto, Jednak zdaniem tych, którzy je stosują realny czas to zazwyczaj kilka miesięcy.

Jak odpowiednio stosować wosk syntetyczny?

Sealant do lakieru, czyli preparat na bazie wosku syntetycznego stosuje się podobnie jak preparaty na bazie naturalnego wosku. Jedną z ich zalet jest między innymi fakt, że bez problemu mogą być aplikowane również na mokre powierzchnie, co znacznie przyspiesza proces pielęgnacji samochodu. Ponadto produkty na bazie wosku syntetycznego często mają formę sprayu,  co również przyspiesza cały proces. Sealanty do lakieru o wiele łatwiej się również poleruje, dlatego całkowity czas który trzeba przeznaczyć na pielęgnację samochodu znacznie się skraca. Nawoskowany samochód jest o wiele lepiej chroniony przede wszystkim przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych.