Przydatne i funkcjonalne ręczniki z mikrofibry

ręcznik mikrofibra

Nawet, jeżeli ktoś na korzysta z usług myjni samochodowej, to i tak zawsze powinien mieć pod ręką odpowiednie kosmetyki, a także akcesoria do czyszczenia. W końcu z maleńkimi zabrudzeniami nikt nie będzie jeździł do myjni, skoro można sobie z nimi samodzielnie poradzić. Na liście potrzebnych akcesoriów do samochodu znaleźć można m.in. ręczniki z mikrofibry. Przydają się one nie tylko przy samochodach, ale również w wielu innych sytuacjach.

Osuszanie auta

Ręcznik z mikrofibry używa się na ogół do osuszania samochodu po myciu. Ale po co? Tak, wielu kierowców zaraz zacznie pukać się w głowę. Jeszcze nigdy po wyjeździe z myjni nikt tego nie robił. Błąd! W Polsce, bardzo często do czynienia ma się z twardą wodą, która może mieć szkodliwy wpływ na lakier samochodu, jeżeli będzie się na nim długo utrzymywać. Lepiej zetrzeć te krople wody, aby samodzielnie nie zaszkodzić pojazdowi, ręcznikami wykonanymi z mikrofibry.

ściereczka do samochoduDo większych powierzchni służyć mogą ręczniki z mikrofibry o gramaturze 900mg/m2. Do mniejszych powierzchni dobre będą ściereczki z mikrofibry. Można je otrzymać praktycznie na każdej stacji benzynowej, czy też w sklepach samochodowych. Czy tak będzie z ręcznikami wykonanymi z mikrofibry? Są one dostępne, ale ich popularność nie jest tak duża, jak ściereczek. Ma na to wpływ fakt, że ich przechowywanie zajmuje nieco więcej miejsca. Co wcale nie oznacza, że w całości należy z nich zrezygnować. Oczywiście, że taki ręcznik z mikrofibry należy mieć zawsze przy sobie, ponieważ zmieści się on na pewno w bagażniku, a zdobyć go można w sklepach detailingowych jak Shiningcar, gdzie ściereczki i ręczniki z mikrofibry kupimy przez internet z dostawą nawet do naszego warsztatu.