Pokrowce samochodowe – czy warto je mieć w swoim aucie?

wnętrze samochodu

Pokrowce samochodowe mają wiele funkcji, a najważniejszą jest ochrona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jakie wybrać pokrowce do auta? Czym się kierować podczas zakupu?

Pokrowce samochodowe

Pokrowce są dobrym rozwiązaniem do każdego auta, zarówno starszego, jak i całkiem nowego. W starszych modelach poprawią wygląd wewnątrz auta, nadając mu charakteru. W nowszych autach natomiast sprawdzą się także jako ochrona tapicerki przed działaniem czynników zewnętrznych.

Czy warto kupić pokrowce?

Pokrowce w samochodzie pełnią kilka zasadniczych funkcji i mają wiele zalet. Jeśli tapicerka w aucie uległa przetarciu lub drobnemu uszkodzeniu, pokrowce doskonale zakryją wszelkie niedoskonałości. Rodziny z dziećmi są narażone na więcej zabrudzeń – w tym przypadku żakardowe pokrowce będą ciekawym rozwiązaniem. Można je prać w pralce, a przyjemny materiał zachwyci całą rodzinę.
Jeśli często korzystamy z auta lub przewozimy wiele osób, pokrowce zapewnią utrzymanie wnętrza auta w czystości, co wpłynie na mniejsze koszty. Dodatkowe warstwy mogą także wydłużyć czas użytkowania oryginalnej tapicerki w aucie. Warto zauważyć, że większość aut przeznaczonych do przewozu osób posiada obicia z eko-skóry.

Pokrowce z poliestru

Pokrowce z poliestru to jedne z najczęściej wybieranych produktów, gdyż wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na zabrudzenia. Warto jednak podkreślić, że w tym przypadku nie ma zbyt dużego wyboru odnośnie wzorów pokrowców. Jednakże jedną z zalet jest niewielka cena, która zachęca klientów.

Pokrowce z syntetycznej skóry

Pokrowce ze skóry syntetycznej odznaczają się łatwością utrzymania czystości wewnątrz auta. Zabrudzenia szybko można usunąć mokrą szmatką i odkurzaczem. Stawiając na wysoką jakość zyskamy pewność, że takie pokrowce posłużą nam przez długa czas.
Jednakże wadą takich pokrowców jest fakt, że latem może być na nich zbyt ciepło, a zimą za zimno. Ponadto nie powinno się przewozić na nich zwierząt, gdyż ich pazury szybko uszkodzą materiał.

Wybierając pokrowce do auta postawić warto na bardzo dobrą jakość i dopasowanie do wnętrza.