Papier ścierny wodny — co warto o nim wiedzieć?

Papier ścierny wodny znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach na całym świecie. Jest on docenianym elementem wielu warsztatów detailingowych, zajmujących się kompleksową korektą lakieru samochodowego, oraz reflektorów. 

Papier ścierny zwykły a wodny — czym się różnią?

Jak sama nazwa wskazuje, papier ścierny wodny, najlepiej współgra z cieczą. Może być to zwykła woda, jak również nafta. W momencie pracy owym papierem wskazane jest, by co jakiś czas był on nasączany cieczą.

Papier ścierny do lakieru wodny jest prosty w użytkowaniu, dodatkowo łatwo jest polerować nim wybrane powierzchnie. Namoczenie papieru wodnego cieczą, sprawia, że jest on znacznie bardziej elastyczny. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu papierem wodnym można dotrzeć w wiele ciężko dostępnych miejsc na lakierze, by móc go dokładnie wypolerować. Dzięki swojej specyfice papier ścierny wodny jest znacznie delikatniejszy od swojego klasycznego poprzednika. Nie zmienia to jednak faktu, że jest on bardzo skuteczny.

Papier wodny — gdzie znajdzie zastosowanie?

Papier wodny jest ceniony przez osoby, zajmujące się polerowaniem reflektorów samochodowych. Można zakupić go w różnych rozmiarach (o określonej średnicy).

Jest on prosty w założeniu na specjalny dysk z rzepem, który następnie montuje się do urządzenia polerującego (może być to prosta wkrętarka). 

Dodatkowo papier ścierny wodny posiada dużą ilość gradacji do wyboru (60, 280, 500, 600, 800, 2000, 3000, a nawet 5000).

Dzięki temu możemy dostosować granulację papieru do powierzchni tak, by osiągnąć zamierzony efekt.