Opony letnie 215 50 R17 – cechy ogumienia tego typu

opony letnie 215 50 r17

Opony letnie 215 50 R17 nie od dziś są rozchwytywane na rynku ogumienia. Okazuje się, że aktualnie najchętniej sięgamy po markowe opony, które są gwarancją najlepszej jakości i nowoczesnych technologii. Czym cechują się opony 215 50 R17? Co oznaczają te liczby i litery? Jak wybrać ciekawe rozwiązanie? O czym należy pamiętać?

Oznaczenia opony letniej

opony letnie 215 50 r17

Jeśli chodzi o oznaczenia letniej opony 215 50 R17, dają nam one następujące informacje:

  • 215 mm – to szerokość bieżnika,
  • 50% – stosunek wysokości do szerokości opony,
  • R – radialna opona, jaka aktualnie jest najbardziej popularną opcją,
  • 17 cali – to oznaczenie średnicy felgi, na której zamontować można oponę. 

Niezwykle istotne jest to, że letnie opony są stosowane wtedy, gdy na zewnątrz temperatura przekracza 7 stopni Celsjusza. Korzystanie z takich opon wymaga późniejszej wymiany na zimowe opony w serwisie wulkanizacyjnym. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo ofert, jakie spełnią nasze oczekiwania. 

Serwis wulkanizacyjny

Ogumienie powinno cechować się najlepszą jakością i znaną marką. Producenci starają się sprostać wymogom rynkowym, dając nam to, czego oczekujemy. Opony 215 50 R17 to rozwiązanie uniwersalne, które zastosujemy do wielu pojazdów. Podczas wyboru serwisu z oponami, nie zapominajmy o renomie firmy i szerokiej ofercie. Wulkanizator to osoba, która bardzo dobrze zna się na wymianie opon i na danych rodzajach ogumienia. Profesjonalne wsparcie często jest nieocenione. Nie każdy kierowca wie, jakie opony wybrać do swojego auta.