Dlaczego warto wymieniać opony w serwisie?

Wymiana opon w samochodzie to czynność, którą prędzej czy później będzie należało wykonać. Dobrym momentem na podjęcie działań jest zmiana okresu na zimowy lub letni, a także uszkodzenie tego elementu. Opony należy wymienić na nowe również wtedy, kiedy głębokość bieżnika wyniesie 2-3 mm dla letnich lub 4 mm dla zimowych. Dlaczego warto skorzystać przy tym z pomocy specjalisty?

Zalety wymiany opon w serwisie

Zadaniem samochodu jest przede wszystkim przewóz ludzi i towarów. Na drodze nigdy nie jesteśmy sami, w związku z czym ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo innych. Niepoprawnie wykonana wymiana opon może doprowadzić do wypadku, którego prawdopodobnych skutków z pewnością nie trzeba przytaczać. W związku z tym, gdy nasz samochód przestaje być maszyną w pełni bezpieczną, warto udać się do specjalisty. Jeśli sami nie mamy doświadczenia, wymiana opon w serwisie takim jak choćby Nord Auto będzie najlepszym rozwiązaniem. Przy okazji możemy zadać mechanikowi nurtujące nas pytania związane z pojazdem, a także poprosić go o przyjrzenie się innym niepokojącym elementom.

Kiedy wymienić opony?

Oprócz pory roku, uszkodzeń oraz zużycia bieżnika, istotny jest również wiek opony. Z biegiem lat, guma staje się coraz twardsza, przez co traci przyczepność. Już po 5 latach od momentu produkcji (data znajduje się na boku opony) należy przyglądać się stanowi technicznemu ogumienia. Wymianę opon zaleca się natomiast po ok. 8-10 latach. Do warsztatu, aby specjalista ocenił jej stan, warto także udać się, kiedy na powierzchni opony zostaną zauważone zniekształcenia.