Najważniejsze parametry szamponu samochodowego

Jak każdy kierowca doskonale wie, samochód od czasu do czasu wymaga gruntowego umycia całej jego karoserii. I choć zadanie to jest bardzo ważne, to jednak niewielu kierowców przykłada dostatecznie dużo uwagi, kupując szampon samochodowy. Innymi słowy, wybierają pierwszy z brzegu. Jest to błąd, ponieważ jakość szamponu jest tu naprawdę bardzo ważna.

Z woskiem czy bez?

Podstawową sprawą, jeśli chodzi o wybieranie szamponu, jest fakt, że występuje on w wersji zawierającej w sobie wosk, jak i w takiej, która go nie posiada.


Szampony samochodowe z woskiem są bardzo wygodne, pozwalają zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. Niestety pamiętać trzeba, że jakość takiego wosku nie jest najlepsza. Co więcej, takie szampony nie wykazują się zbyt dużą wydajnością, a także efektywnością w usuwaniu zabrudzeń.

Skład szamponu

Kolejną, już nieco bardziej szczegółową sprawą, jeśli chodzi o wybieranie szamponów samochodowych, jest to, jaki ma być skład danego produktu. O czym trzeba zatem pamiętać, zwracając uwagę na ten szczegół?
Najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, aby szampon faktycznie składał się z substancji czyszczących, a nie właściwie z samej wody. Co również bardzo ważne, warto zwrócić uwagę na pH danego szamponu. Przyjmuje się, że zdecydowanie najlepszy będzie ten najbardziej zbliżony do neutralnego, ponieważ nie tylko najlepiej poradzi sobie z brudem, lecz również nie zniszczy lakieru i karoserii.

Podsumowanie

Wybieranie dobrego szamponu samochodowego to trudne zadanie. Warto jednak się do niego odpowiednio przygotować, aby możliwe było wybranie takiego produktu, który sprawdzi się najlepiej.