Jak poprawnie nałożyć wosk Swissvax?

Swissvax jest marką, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapewnia dostęp do profesjonalnych kosmetyków samochodowych, z których na szczególną uwagę zasługują woski takie jak Swissvax Shield. Długotrwała ochrona i piękny wygląd to dwie rzeczy, jakie możemy uzyskać, stosując te środki do zabezpieczania lakierowanych elementów naszego pojazdu.

Jak poprawnie nałożyć wosk Swissvax, by efekt zapierał dech w piersiach? Sprawa jest prostsza, niż może się wydawać. W pierwszym kroku musimy starannie umyć cały samochód. Warto do tego celu zastosować myjkę ciśnieniową, która służy do bezdotykowego mycia pojazdów. Ma one tę zaletę, że nie rysuje lakieru i jest bardzo szybka. Jeśli w naszym posiadaniu jest Swissvax Shield to nakładamy go dokładnie tak samo jak klasyczny wosk.

Dołączoną gąbką aplikujemy niewielką ilość środka bezpośrednio na lakier i rozcieramy go starannie ruchami okrężnymi. Pozostawiamy do wyschnięcia i następnie polerujemy miękką ściereczką. Do tego celu nie warto stosować ręczników papierowych, lepiej sprawdzi się szmatka z mikrofibry.

Warto wiedzieć, że stosując wosk Swissvax, nie musimy powtarzać tego procesu zbyt często. Charakteryzuje się on bowiem bardzo dobrą trwałością i przeprowadzając polerowanie raz na 3-4 miesiące idealnie zabezpieczymy nasz pojazd przed wilgocią i słońcem. Pamiętajmy jednak, że takie preparaty mimo wszystko wymagają systematycznego odświeżania. Jeśli będziemy stosować je zbyt rzadko, efekt nie będzie taki, jak powinien i lakier nie będzie odpowiednio chroniony przez cały rok, a tego przecież nie chcemy.