Dla kogo przeznaczone są opony Continental contisportcontact 5?

continental-contisportcontact 5

Opony z modelu contisportcontact 5 jakie oferuje znany niemiecki producent uchodzą za produkt wyjątkowo wysokiej jakości i zapewniający bardzo duże bezpieczeństwo użytkowania – sprawdź ceny i opinie na https://www.sklepopon.com/model-opony/continental-contisportcontact-5. Opony Continental to już ponad wiekowa tradycja i równie długi czas gromadzenia przez niemiecką firmę doświadczeń, które poskutkowały stworzeniem opon niezwykle ceniony wśród użytkowników i wyśmienicie wypadający w niezależnie przeprowadzonych testach.

Komu najbardziej spodobają się opony Continental contisportcontact 5?

Opony niemieckiego producenta przypadną do gustu kierowcom, którzy szczególnie mocno cenią sobie bezpieczeństwo użytkowania i kontrolę nad kierownicą. Opony te są gwarantem, że samochód pozostanie w każdych warunkach dokładnie tam, gdzie życzy sobie tego kierowca. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i zaawansowanego wzornictwa, parametry opon związane z bezpieczeństwem pozostają niezmiennie wysokie.

Bieżnik opon Continental contisportcontact 5 cechuje się nowoczesną konstrukcją, która pozwala na zachowanie doskonałej przyczepności w najróżniejszych warunkach. Zjawisko aquaplaningu jest tutaj ograniczone niemal do zera, co sprawia, że przyczepność pozostaje bardzo dobra również kiedy droga jest mokra, na przykład w czasie deszczu. Bardzo dobra przyczepność przekłada się na krótką drogę hamowania, co docenią sobie ci, dla których parametry związane z bezpieczeństwem są priorytetowe.

Problematyczny w przypadku niemieckich opon może się wydać jednak poziom wytwarzanego przez nie podczas jazdy hałasu. Testy pokazują, że opony wydają umiarkowany hałas, co zdarza się, że przeszkadza użytkownikom. Poziom ten jednak mieści się w europejskich normach hałasu generowanego przez opony samochodowe i nie ma znaczącego wpływu na środowisko.