Rodzaje padów i gąbek polerskich

mycie auta

Pady polerskie występują w wielu wersjach, dlatego każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Najbardziej klasyczne są gąbki polerskie stworzone z pianki otwartokomórkowej. Odznaczają się różnymi twardościami i kolorami, które wskazują na ich właściwości. Producenci dają nam wiele możliwości, cały czas poszerzając ofertę. Jakie kolory padów polerskich są najczęściej spotykane? O czym warto wiedzieć?

Gąbki polerskie do polerowania samochodu

Każdy producent nieco inaczej oznacza swoje pady i gąbki polerskie za pomocą kolorów. Przykładowo w ofercie znajdziemy kolory szare, zielone, niebieskie, żółte i białe. Popularnym rozwiązaniem są także futra poleskie, które tworzone są np. z wełny owczej. Nietypowo prezentują się pady stanowiące połączenie tkaniny wełnianej i gąbkowej. Futro do polerowania jest doskonałym wyborem w razie mocnych zarysować. Poza tym, nie zapominajmy o padach mikrofobowych. Są wykonane w mikrofibry, którą osadza się na przekładce z gąbki. Bazują na różnych wersjach i różnej sile cięcia. Z ich pomocą można wyciąć mocne zarysowania na karoserii i wykończyć całą powierzchnię. Proces doboru jest często związany ze stanem lakieru i oczekiwaniami użytkownika. 

Twarda Gąbka polerska

Niezawodne gąbki polerskie

Gąbki polerskie nie są trudne w użytkowaniu, jednak trzeba zachować ostrożność. Z tego względu chętnie wybieramy pomoc specjalistów, którzy wykonają za nas polerowania lakieru samochodowego. Faktem jest, że pady do polerowania samochody z powodzeniem zakupimy w internetowym sklepie z niezwykle szerokim asortymentem.