Na co zwrócić uwagę wybierając dywaniki samochodowe?

dywaniki do aut

Dywanik to element obowiązkowy w każdym samochodzie. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku akcesoriów samochodowych dostępne są różne dywaniki samochodowe: https://automotohit.pl/Dywaniki-samochodowe. Najczęściej wybierane są gumowe lub welurowe. Warto zatem wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze.

Dywaniki gumowe

Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim gumowe dywaniki samochodowe. Najlepiej sprawdzają się w czasie jesieni i zimy, czyli w okresach deszczowych. Dzięki temu, że wyprodukowane są z gumy i posiadają wysokie ranty wszelka woda jaką wnosimy do auta na butach nie przedostaje się z dywanika. To właśnie takie jest przede wszystkim zadanie dywaników gumowych. Mają nowe wchłaniać wodę oraz wszelką inną wilgoć. Co ważne dywaniki gumowe są także proste i łatwe w czyszczeniu. Wystarczy je wyjąć i przemyć w myjni bezdotykowej. Można zatem powiedzieć, że ich największą zaletą jest praktyczność. Ich walorem jest także to, iż są one dość tanie. Gumowe dywaniki samochodowe mają jednak także swoje wady. Przede wszystkim nie są one zbyt estetyczne. Spora liczba kierowców mówi wręcz wprost, że są one brzydkie. Jednak coś za coś. Wygląd za praktyczność.

Dywaniki welurowe

Oprócz dywaników gumowych na rynku dostępne są także dywaniki welurowe. W przeciwieństwie do dywaników gumowych te są zdecydowanie ładniejsze. Co ciekawe dostępne są w wielu kolorach, a także w wielu wzorach. Mogą one zatem stanowić świetny element wpływający na estetykę wnętrza samochodu. Jednak niestety nie są one tak praktyczne jak dywaniki gumowe. Zwłaszcza jesienią i latem. Zdecydowanie gorzej radzą sobie one z wchłanianiem wilgoci i zabrudzeń. Często nasiąkają one wodą. Zdecydowanie trudniej się je także czyści. Dlatego przy zakupie dywaników welurowych szczególną uwagę należy zwrócić na ich jakość. Wybrać powinno się takie dywaniki, które charakteryzują się dużą gęstością materiału. Dzięki temu dywanik będzie po prostu przyjemniejszy, a poza tym nie będzie wydzielał zapachu gumy.

To jaki dywanik samochodowy wybrać jest kwestią indywidualną. Można jednak powiedzieć, że jest to przede wszystkim wybór między praktycznością a wyglądem.