Do czego służy politura samochodowa?

politura do samochodu

Auto detailing stał się obecnie bardzo powszechny i prawie codziennie pojawiają się na rynku nowe kosmetyki samochodowe, których celem jest pielęgnacja samochodu i jego jak najlepszy wygląd.


Zastosowanie politury samochodowej

Politura to znany od wielu lat kosmetyk samochodowy przeznaczony do lakieru karoserii. Jest to specjalny preparat w formie delikatnie gęstej cieczy, które przypominać może mleczko woskowe. Odpowiednie użycie politury samochodowej pozwala na ożywienie oraz nabłyszczenie lakieru, nadanie wyrazistego koloru, usunięcie powstałych zmatowień oraz wypełnienie drobnych rys na lakierze. Politura do auta służy głównie do usuwania drobnych, kolistych rys, które widoczne mogą być na karoserii podczas dużego nasłonecznienia lub przy użyciu sztucznego światła. Takie rysy powstają głównie podczas mycia samochodu na myjniach automatycznych z ostrymi szczotkami lub podczas używania niewłaściwych preparatów do czyszczenia samochodu, a także podczas zimy kiedy ostrą szczotką usuwany jest śnieg z samochodu.

politura do samochodu

Czym różni się politura od wosku?

Politura do auta bardzo często porównywana jest do wosku samochodowego, głównie z racji na swoje działanie, ale również konsystencję, która przypominać może mleczko woskowe. Produkty te jednak znacząco się od siebie różnią, bowiem politura służy błyskawiczne poprawieniu wyglądu lakieru, maskując wszelakie niedoskonałości. Natomiast podstawowym zadaniem wosku jest zabezpieczenie karoserii przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, jak np. promienie UV.