Dlaczego warto wybrać opony Nokian WR D4?

opona nokian wr d4 215 60 r16

Nokian WR D4 są to zimowe opony klasy premium przeznaczone przede wszystkim dla samochodów osobowych. Produkt charakteryzuje się przede wszystkim świetną przyczepnością na mokrej nawierzchni. Opony gwarantują również kierowcy komfort jazdy i najwyższą możliwą stabilność. Model Nokian WR D4 jest w stanie spełnić wymagania użytkowników zainteresowanych oponami cechującymi się wytrzymałością i bardzo dużym poziomem bezpieczeństwa.

Wysoka odporność na aquaplaning

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kierunkowy wzór bieżnika w kształcie litery „V” gwarantuje nie tylko skuteczne, ale również bardzo szybkie odprowadzanie zarówno błota pośniegowego, jak i wody. W ten prosty sposób kierowca nie musi obawiać się zjawiska aquaplaningu.

Nokian WR D4 opinie

opony nokian wr d4 215 60 r16

Kierowcy najczęściej chwalą bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w trakcie opadów deszczu czy śniegu. Użytkownicy samochodów cenią również precyzję, jeżeli chodzi o poruszanie się na drodze. Ponadto dzięki temu, że producent zdecydował się wzmocnić zewnętrzną krawędź bieżnika, kierowcy mogą cieszyć się ze stabilizacji auta na bardzo szybko pokonywanych zakrętach. Dużo pozytywnych opinii o oponach Nokian WR DR4 znajdziesz np. na tej stronie https://www.sklepopon.com/model-opony/nokian-wr-d4.

Redukcja hałasu

Podróż jest zdecydowanie bardzie komfortowa dzięki zmniejszeniu poziomu zewnętrznego hałasu.

Niższe zużycie paliwa

Producent wykorzystał mieszankę kauczukową „Nokian Twin Trac Silica”, która została stworzona w oparciu o elastyczne gumy z bardzo wysoką zawartością krzemionki. W ten sposób opony są w stanie zachować nie tylko elastyczność, ale również kształt nawet w ujemnych temperaturach. Ponadto w składzie wspomnianej mieszanki znajdują się olej rzepakowy i naturalny kauczuk. Mają one bardzo duże oddziaływanie na przyczepność w trakcie zimy, niższy opór toczenia czy uszkodzenia, co w rezultacie doprowadza do mniejszego zużycia paliwa przez kierowcę.